Lajiryhmät ja haku leiritykseen

Lajiryhmät ja haku leiritykseen

Tältä sivulta löydät kaikkien lajiryhmien tiedotteet sekä hakuohjeet. Sivu päivittyy lajien osalta sitä mukaan kun haku kaudelle 2022-2023 avataan.

Lajikohtaiset leiriajankohdat kaudella 2022-2023

Leiriajankohdat täydentyvät kesäkuun aikana ja/tai sitä mukaan kun ovat tiedossa.

Yläkoululeiritys 2022-2023 - Esite (PDF)

Hakukaavake

Hakuaika 30.6.2022 asti. Valituille tiedotetaan asiasta 15.7.2022 mennessä.

Vastuuhenkilö
Ilkka Palviainen

puh. +358 40 7396 369
ilkka.palviainen@basket.fi

Ampumaurheilu 2022-2023 - Esite (PDF)
 

Hakukaavake

Hakuaika 28.4.2022 asti.

Vastuuhenkilöt
Marko Leppä

puh. 040 510 5323
marko.leppa@ampumaurheiluliitto.fi

Timo Rautio
puh. 040 820 2300
timo.rautio@ampumaurheiluliitto.fi

Voimistelu 2022-2023 - Esite (PDF)


Hakukaavake

Hakuaika 31.5.2022 asti.

Vastuuhenkilö
Veera Kainulainen

puh. +358 50 550 6544
veera.kainulainen@voimistelu.fi

Akrobatiavoimistelu 2022-2023 - ESITE

 

Hakukaavake

Hakuaika 31.5.2022 asti.

Vastuuhenkilö
Veera Kainulainen

puh. +358 50 550 6544
veera.kainulainen@voimistelu.fi

Ringette 2022-2023 - ESITE
 

Hakukaavake

Hakuaika 19.6.2022 asti.

Vastuuhenkilö
Matti Virtanen

puh. +358 40 7405 750
matti.virtanen@ringette.fi

Yläkoululeiritys 2022-2023 - Esite

Vastuuhenkilö
Jaakko Horelli

puh. +358 40 631 4154
jaakko.horelli@finnhandball.net

Yläkoululeiritys 2022-2023 - Esite (PDF)

Leirit kaudella 2022-2023

  • 3.-6.10.2022
  • 28.11.-1.12.2022
  • 30.1.-2.2.2023
  • 3.-6.4.2023

Hakukaavake

Hakuaika 30.6.2022 asti.

Vastuuhenkilöt
Katja Pasanen

puh. 050 411 9875
katja.pasanen@finhockey.fi

Tuula Puputti
puh. 040 5429 9540
tuula.puputti@finhockey.fi

Yläkoululeiritys 2022-2023 - Esite (PDF)

Hakukaavake


Hakuaika 30.6.2022 asti.

Vastuuhenkilöt
Katri Lindeqvist

puh. +358 44 3236657
katri.lindeqvist@suunnistusliitto.fi

Yläkoululeiritys 2022-2023 - Esite (PDF)

Hakukaavake

Hakuaika 31.7.2022 asti.

Vastuuhenkilöt
Tomi Lemminkäinen

puh. 045 110 2253
tomi.lemminkainen@lpviesti.fi

Janne Harju
puh. 040 748 7793
janne.harju@lpviesti.fi

Purjehdus 2022-2023 - Esite (PDF)

Hakukaavake

Hakuaika 30.9.2022 asti.

Vastuuhenkilö
Laura Santala
puh. +358 40 821 2604
laura.santala@spv.fi

KOULUT

Valtakunnallinen yläkoululeiritys on osa Suomen Olympiakomitean urheiluakatemiaohjelmaa. Kisakallion Urheiluopisto käynnisti syksyllä 2016 mittavan yläkouluvalmennuksen ohjelman 7-9 luokkalaisille tavoitteellisesti urheiluun suuntautuneille nuorille.

Urheilu- ja liikuntaluokkatoiminnan ja leiritysmallin ns. ”hybridimallilla” saadaan tuettua eri tahojen päivittäistä toimintaa entistä laajemmalla osaajajoukolla. Valtakunnallisen yhteistyöverkoston keskeisimpiä tehtäviä on huipulle pyrkivien urheilijoiden valmennuksen tukeminen ja tehostaminen sekä urheilijoiden opiskelun tukeminen yhteistyössä koulun, kodin ja seurojen kanssa.

Kisakallion Urheiluopisto tarjoaa erinomaiset leiriolosuhteet, ohjausta ja tukea päivittäiselle harjoittelulle, hyvät valmennuksen tukipalvelut sekä monipuolista tukea opintojen suunnitteluun ja toteutukseen.

Lisätietoja

Kari Seppänen

Valmennuskeskuksen johtaja