• Yhteystiedot

Varaa nyt

1. Valitse laji

1. Ota yhteyttä

3. Jalkapallokentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Haluamme varmistua että tekonurmikentän kaikki palvelut (alkuverryttelytilat, pukukopit, lajisi vaatima kalusto) ovat käytössäsi.

Jalkapallokentän varaukset ja tiedustelut:

Elina Kaukojärvi, avainasiakasvastaava

+358445846518

1. Ota yhteyttä

3. Padel-kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Padel-kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Ota yhteyttä

3. Tennis-kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Tennis-kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Ota yhteyttä

Jäähallin varaaminen onnistuu vain puhelimitse,
koska haluamme varmistua että halli on miehitetty ja kaikki palvelut (alkuverryttelytilat, pukukopit, lajisi vaatima kalusto) ovat käytössäsi.

Jäähallin varaukset ja tiedustelut:

Jenni Korhonen, avainasiakasvastaava

+358 44 584 9122

1. Ota yhteyttä

3. Beach volley -kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Beach volley -kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Valitse saapumispäivä

Valittuna:
Valitse saapumispäivä
Hakutuloksia (0 kpl)
Vapaana
Valittuna
<< Uusi haku

Tapahtumakalenteri

Tapahtumatyypit

Voit suodattaa tapahtumia valitsemalla yhden tai useamman tapahtumatyypin. Saat lisätietoa tapahtumasta klikkaamalla sitä kalenterissa.

Leirit ja lomat

kesäkuu 2017

ma ti ke to pe la su
29. 30. 31. 1. 2. 3. 4.
5. 6. 7. 8. 9. 10. 11.
12. 13. 14. 15. 16. 17. 18.
Tiina Stenin Tyttökorisleiri
19. 20. 21. 22. 23. 24. 25.
Tiina Stenin Tyttökorisleiri
26. 27. 28. 29. 30. 1. 2.
Villen ja Petun pelileiri
X

Tiina Stenin Tyttökorisleiri

Aika
18.-21.6.2017
Alkaa
18.6.2017 18.-21.6.2017
Päättyy
21.6.2017
Hinta
340€

Tiina Sten TYTTÖKORISLEIRI 18.-21.6.2017

Suomen naiskoriksen tunnetuin nimi, Tiina Sten, kokoaa toista kertaa Kisakallioon loisteliaan tiimin!

Tiinan lisäksi leirin sisällöstä vastaa jälleen Suomen 18-vuotiaiden tyttöjen maajoukkueen päävalmentaja Tuomas Oja. Leirillä päästään nauttimaan muidenkin huippuvalmentajien, naisten maajoukkueesta tuttujen nimien ja tähtivieraiden opastuksesta. Euroopassa ja Yhdysvalloissa pelaajauriensa eri kohdissa olevat korisammattilaiset tuovat oman mausteensa leirisisältöön. Leiri on suunnattu 2002-2007 syntyneille tyttöpelaajille.

Leirillä treenataan paljon pienryhmissä joka takaa yksilöllisen valmennuksen ja riittävän palautteen saamisen. Tytöt tulevat saamaan vinkkejä kehittyäkseen ja tarpeeksi huomiota, niin kentällä kuin sen ulkopuolellakin.

Leirin tärkeimpinä teemoina ovat kehittyminen ja sen huomioiminen tyttöpelaajan näkökulmasta. 
Ohjelmassa on kaikkea muutakin hauskaa, joten uusia kokemuksia ja ystäviä löytyy jokaiselle varmasti.

Lisätietoja >>
X

Villen ja Petun pelileiri

Alkaa
27.6.2017
Päättyy
29.6.2017

Onnea valinnasta Villen ja Petun pelileirille 2017!

Villen ja Petun pelileiri järjestetään nyt seitsemännen kerran. Turnaus pelataan Kisakallion Urheiluopistolla ti 27.6 - to 29.6.2017

Molempien päivien (ti ja ke) jälkeen joukkueilla mahdollisuus pelaajakauppoihin. Joukkueita valmentaa Suomen huippukiekkoilijat apuvalmentajineen. Kaikilla joukkueilla oma huoltaja. Otteluaika 2x20min

Majoitus (Kanneljärven opistolla), ruokailu ja oheisohjelma on Kisakallion Urheiluopiston liikunnanohjaajien järjestämää. Tule pelaamaan ja koe mitä kaikkea ehtii tapahtua PELILEIRILLÄ!

"Joka päivä on hyvä päivä pelata kiekkoa" 
-Bob Johnson

Lisätietoja >> Varaa

VALMENNUSKESKUS

Asko Härkönen

Rehtori / Valmennuskeskuksen johtaja

+358 405 210 565

asko.harkonen@kisakallio.fi

Aki-Matti Alanen

Johtava asiantuntija

045 7731 2044

aki-matti.alanen@kisakallio.fi

Jussi-Pekka Kinnunen

Asiantuntija (motorinen oppiminen ja taidon kehittäminen)

+358 50 557 7321

jussi-pekka.kinnunen@kisakallio.fi

Anne Rikala

Valmennuksen kehittäjä

+358 44 584 6519

anne.rikala@kisakallio.fi

Larisa Gryadunova

Valmentaja (rytminen voimistelu)

+358 40 455 2853

larisa.gryadunova@kisakallio.fi

Jukka Toijala

Koripalloliiton valmennuksen johtaja

+358 400 846 266

jukka.toijala@kisakallio.fi

Kari Seppänen

Yläkoulu-urheilun asiantuntija

+358 440 608 228

kari.seppanen@kisakallio.fi

Ken Sirenius

Päävalmentaja, käsipallolukio ja yläkoululeiritys (Valmennuspäällikkö, Käsipalloliitto)

+358 40 674 6307

ken.sirenius@finnhandball.net

Jaakko Horelli

Valmentaja, käsipallolukio ja yläkoululeiritys

+358 40 631 4154

jaakko.horelli@cocks.fi

LIIKUNTA JA TERVEYS

Sami Sormunen

Liikuntapalvelupäällikkö

+358 44 584 6514

sami.sormunen@kisakallio.fi

Virpi Palmen

Aikuisliikuntapäällikkö

+358 40 455 2852

virpi.palmen@kisakallio.fi

Mika Valavuori

Testauspäällikkö

+358 40 456 0701

mika.valavuori@kisakallio.fi

Pekka Leinonen

Liikunnanohjaaja

+358 40 456 0699

pekka.leinonen@kisakallio.fi

Anna Ryynänen

Liikunnanohjaaja

+358 45 773 12041

anna.ryynanen@kisakallio.fi

Riikka Virtanen

Liikunnanohjaaja

+358 40 456 0692

riikka.virtanen@kisakallio.fi

Peetu Lepistö

Liikunnanohjaaja

+358 45 773 12045

peetu.lepistö@kisakallio.fi

AMMATILLINEN KOULUTUS

Pauliina Hyvönen

Apulaisrehtori

+358447716997

pauliina.hyvonen@kisakallio.fi

Saija Paulinow

Opintosihteeri

+358404560698

saija.paulinow@kisakallio.fi

Taina Avo

Liikunnanopettaja

+358447129418

taina.avo@kisakallio.fi

Mari Heikkilä

Työssäoppimisen koordinaattori, tutkintovastaava/LAT

+358404560690

mari.heikkila@kisakallio.fi

Jukka Hokka

Liikunnanopettaja, tutkintovastaava/VAT

+358404560691

jukka.hokka@kisakallio.fi

Antti Jokinen

Liikunnanopettaja

+358404560695

antti.jokinen@kisakallio.fi

Kristiina Koskelo

Liikunnanopettaja  

+358404560696

kristiina.koskelo@kisakallio.fi

Jari Moberg

Liikunnanopettaja

+3584577313980

jari.moberg@kisakallio.fi

Päivi Nissinen

Liikunnanopettaja

+358404560693

paivi.nissinen@kisakallio.fi

Suvi Åberg

Liikunnanopettaja

+358447386072

suvi.aberg@kisakallio.fi

Pulmu Puonti

Valmentajakoulutuksen asiantuntija

+358400672500

pulmu.puonti@kisakallio.fi

Rebekka Ruokoranta

Liikunnanopettaja

+358447656018

rebekka.ruokoranta@kisakallio.fi

Sanni Seppälä

Liikunnanopettaja

+358447066025

sanni.seppala@kisakallio.fi

Pauliina Vastamäki

Liikunnanopettaja, tutkintovastaava/LPT oppis

+358404560700

pauliina.vastamaki@kisakallio.fi