• Yhteystiedot

Varaa nyt

1. Tarkenna

1. Ota yhteyttä

3. Jalkapallokentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Haluamme varmistua että tekonurmikentän kaikki palvelut (alkuverryttelytilat, pukukopit, lajisi vaatima kalusto) ovat käytössäsi.

Jalkapallokentän varaukset ja tiedustelut:

Elina Kaukojärvi, avainasiakasvastaava

+358445846518

1. Ota yhteyttä

3. Padel-kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Padel-kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Ota yhteyttä

3. Tennis-kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Tennis-kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Ota yhteyttä

Jäähallin varaaminen onnistuu vain puhelimitse,
koska haluamme varmistua että halli on miehitetty ja kaikki palvelut (alkuverryttelytilat, pukukopit, lajisi vaatima kalusto) ovat käytössäsi.

Jäähallin varaukset ja tiedustelut:

Jenni Korhonen, avainasiakasvastaava

+358 44 584 9122

1. Ota yhteyttä

3. Beach volley -kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Beach volley -kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Valitse saapumispäivä

Valittuna:
Valitse saapumispäivä
Hakutuloksia (0 kpl)
Vapaana
Valittuna
<< Uusi haku

Tapahtumakalenteri

Tapahtumatyypit

Voit suodattaa tapahtumia valitsemalla yhden tai useamman tapahtumatyypin. Saat lisätietoa tapahtumasta klikkaamalla sitä kalenterissa.

Leirit ja lomat

kesäkuu 2018

ma ti ke to pe la su
28. 29. 30. 31. 1. 2. 3.
4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.
11. 12. 13. 14. 15. 16. 17.
Laura Lepistön kesäleiri 2018
18. 19. 20. 21. 22. 23. 24.
Laura Lepistön kesäleiri 2018
Tyttöjen GHC-leirit
25. 26. 27. 28. 29. 30. 1.
X

Laura Lepistön kesäleiri 2018

Alkaa
17.6.2018
Päättyy
20.6.2018

Laura Lepistön Kesäleiri Kisakalliossa!

Leirille voi tulla minit, sillmut, debytantit, noviisit, juniorit, seniorit, alue-ja SM-sarjalaiset ja taitajat, jotka haluavat asiantuntevaa ohjausta ja henkilökohtaista valmennusta huippuvalmentajien johdolla. Jääharjoitusten lisäksi oheisharjoituksina monipuolisesti mm. tanssia, lajioheisia sekä kehonhuoltoa. Oheisohjelmasta vastaavat Kisakallion ammattitaitoiset liikunnanohjaajat. 

Leirillä käsitellään kisateemoja, valmentajat antavat vinkkejä kilpailuihin valmistautumiseen sekä esiintymiseen, ja palautetta kisaohjelmista. 

Kesäleirille ovat tervetulleita kaikki Tinteistä Senioreihin. Luistelijat jaetaan ryhmiin taitotasonsa mukaan

Taitoluisteluleirien päävalmentajana toimii Laura Lepistö. Valmentajina on mukana mm. Krista Kitti, Henna Hietala sekä Elina Järvinen.

Tervetuloa Laura Lepistön leirille Kisakallion urheiluopiston jäähalliin 17.-20.6.2018.  

Leirin hinta: 455 €/henkilö.
Sisältäen: majoituksen täysihoidolla, valmennuksen ja yövalvonnan.

Varaa leiri tästä: Varaa

Lisätietoja >> Täynnä
X

Tyttöjen GHC-leirit

Alkaa
18.6.2018
Päättyy
20.6.2018
Hinta
255€

Tyttöjen GHC-leirit
Kisakalliolla Kesä 2018


GHC-leiri ja GHG-leiri maalivahdeille
F- D- juniorit 

Tervetuloa aloittelevat kuin kokeneemmatkin tyttökiekkoilijat!

Lataa esite (jpg)

 

Lisätiedot: 
Tuula Puputti
Tyttökiekon kehittäjä, Suomen Jääkiekkoliitto
tuula.puputti@finhockey.fi
040 5429 540

 

Varaa

VALMENNUSKESKUS

Asko Härkönen

Rehtori / Valmennuskeskuksen johtaja

+358 405 210 565

asko.harkonen@kisakallio.fi

Aki-Matti Alanen

Johtava asiantuntija

+358 45 7731 2044

aki-matti.alanen@kisakallio.fi

Jussi-Pekka Kinnunen

Asiantuntija (motorinen oppiminen ja taidon kehittäminen)

+358 50 557 7321

jussi-pekka.kinnunen@kisakallio.fi

Anne Rikala

Valmennuksen kehittäjä

+358 44 584 6519

anne.rikala@kisakallio.fi

Larisa Gryadunova

Valmentaja (rytminen voimistelu)

+358 40 455 2853

larisa.gryadunova@kisakallio.fi

Kari Seppänen

Yläkoulu-urheilun koordinaattori

+358 440 608 228

kari.seppanen@kisakallio.fi

Ken Sirenius

Päävalmentaja, Käsipallolukio & Yläkoululeiritys (Valmennuspäällikkö, Käsipalloliitto)

+358 40 674 6307

ken.sirenius@finnhandball.net

Jaakko Horelli

Valmentaja, Käsipallolukio & Yläkoululeiritys

+358 40 631 4154

jaakko.horelli@finnhandball.net

Ilkka Palviainen

Valmentaja, Koripallo & Yläkoululeiritys

+358 40 739 6369

ilkka.palviainen@kisakallio.fi

Veera Kainulainen

Voimistelun valmennuksen kehittäjä

+358 50 550 6544

veera.kainulainen@kisakallio.fi

Johanna Ahlqvist

Joukkuevoimistelun kehittäjä

+358 44 779 0578

johanna.ahlqvist@kisakallio.fi

LIIKUNTA JA TERVEYS

Sami Sormunen

Liikuntapalveluiden asiantuntija, palvelupäällikkö

+358 44 584 6514

sami.sormunen@kisakallio.fi

Virpi Palmen

Terveysliikunnan asiantuntija, fysioterapeutti

+358 40 455 2852

virpi.palmen@kisakallio.fi

Mika Valavuori

Testauksen ja terveysliikunnan asiantuntija

+358 40 456 0701

mika.valavuori@kisakallio.fi

Pekka Leinonen

Liikunnanohjaaja

+358 40 456 0699

pekka.leinonen@kisakallio.fi

Anna Ryynänen

Liikunnanohjaaja

+358 45 773 12041

anna.ryynanen@kisakallio.fi

Riikka Virtanen

Liikunnanohjaaja

+358 40 456 0692

riikka.virtanen@kisakallio.fi

Peetu Lepistö

Liikunnanohjaaja

+358 45 773 12045

peetu.lepistö@kisakallio.fi

AMMATILLINEN KOULUTUS

Pauliina Hyvönen

Apulaisrehtori

+358447716997

pauliina.hyvonen@kisakallio.fi

Saija Paulinow

Opintosihteeri

+358404560698

saija.paulinow@kisakallio.fi

Taina Avo

Liikunnanopettaja

+358447129418

taina.avo@kisakallio.fi

Mari Heikkilä

Työssäoppimisen koordinaattori, tutkintovastaava/LAT

+358404560690

mari.heikkila@kisakallio.fi

Jukka Hokka

Liikunnanopettaja, tutkintovastaava/VAT

+358404560691

jukka.hokka@kisakallio.fi

Antti Jokinen

Liikunnanopettaja

+358404560695

antti.jokinen@kisakallio.fi

Kristiina Koskelo

Liikunnanopettaja  

+358404560696

kristiina.koskelo@kisakallio.fi

Jari Moberg

Liikunnanopettaja

+3584577313980

jari.moberg@kisakallio.fi

Anni Tuomi

Liikunnanopettaja

+358404552336

anni.tuomi@kisakallio.fi

Pulmu Puonti

Valmentajakoulutuksen asiantuntija

+358400672500

pulmu.puonti@kisakallio.fi

Rebekka Ruokoranta

Liikunnanopettaja

+358447656018

rebekka.ruokoranta@kisakallio.fi

Pauliina Vastamäki

Liikunnanopettaja, tutkintovastaava/LPT oppis

+358404560700

pauliina.vastamaki@kisakallio.fi

Toni Turu

Liikunnanopettaja

+358445494214

toni.turu@kisakallio.fi