• Yhteystiedot

Varaa nyt

1. Valitse laji

1. Ota yhteyttä

3. Jalkapallokentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Haluamme varmistua että tekonurmikentän kaikki palvelut (alkuverryttelytilat, pukukopit, lajisi vaatima kalusto) ovat käytössäsi.

Jalkapallokentän varaukset ja tiedustelut:

Elina Kaukojärvi, avainasiakasvastaava

+358445846518

1. Ota yhteyttä

3. Padel-kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Padel-kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Ota yhteyttä

3. Tennis-kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Tennis-kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Ota yhteyttä

Jäähallin varaaminen onnistuu vain puhelimitse,
koska haluamme varmistua että halli on miehitetty ja kaikki palvelut (alkuverryttelytilat, pukukopit, lajisi vaatima kalusto) ovat käytössäsi.

Jäähallin varaukset ja tiedustelut:

Jenni Korhonen, avainasiakasvastaava

+358 44 584 9122

1. Ota yhteyttä

3. Beach volley -kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Beach volley -kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Valitse saapumispäivä

Valittuna:
Valitse saapumispäivä
Hakutuloksia (0 kpl)
Vapaana
Valittuna
<< Uusi haku

Tapahtumakalenteri

Tapahtumatyypit

Voit suodattaa tapahtumia valitsemalla yhden tai useamman tapahtumatyypin. Saat lisätietoa tapahtumasta klikkaamalla sitä kalenterissa.

Leirit ja lomat

lokakuu 2018

ma ti ke to pe la su
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.
8. 9. 10. 11. 12. 13. 14.
15. 16. 17. 18. 19. 20. 21.
Käsisleiri Kisakalliolla
22. 23. 24. 25. 26. 27. 28.
29. 30. 31. 1. 2. 3. 4.
YKL2018 vko 45 Käsipallo 4vrk
YKL2018 vko 45 Koripallo 4vrk
X

Käsisleiri Kisakalliolla

Alkaa
17.10.2018
Päättyy
19.10.2018

Suomen Käsipalloliitto ja Kisakallion Urheiluopisto järjestävät yhteistyössä Käsisleirin.

Leiri on tarkoitettu 2004-2008 -syntyneille tytöille ja pojille, jotka haluavat kehittää käsipallotaitojaan, tavata uusia ystäviä sekä nauttia elämysrikkaasta ja sporttisesta leiristä.

Leirin pääteemat ovat:

• Perusmotoriikka, koordinaatio ja liiketaidot

• Yksilön perustekniikat

• Heitto- ja harhautusklinikka

 

Leiriohjelma on suunniteltu siten, että se soveltuu jokaiselle, ikään tai taitotasoon katsomatta. 
Ohjelmassa on myös leiripelit sekä ryhmäytymistehtäviä. 
Varaa siis oma leiripaikkasi nopeasti syksyn kovimmalle käsisleirille! 

 

265€sis. Laadukkaan leiriohjelman lisäksi majoituksen täysihoidolla. Leirille tarvitset sisä- ja ulkoliikuntavarusteet, oman pallon ja juomapullon. 
Pyyhkeet ja liinavaatteet kuuluvat leirihintaan.

Varaa
X

YKL2018 vko 45 Käsipallo 4vrk

Alkaa
4.11.2018
Päättyy
8.11.2018

*** KUTSULEIRI ***

 

Yläkoululeirit on tarkoitettu vain henkilökohtaisen kutsun saaneille urheilijoille.

Tästä linkistä ilmoittaudutaan tyttöjen käsipallon 7-8lk su-to -leirille (4vrk) 4.-8.11.2018. eli ilmoittautuminen sisältää myös su-ma lisäyön sekä aamiaisen.

 

 

Huom! 

Ilmoittautuminen sulkeutuu 2 viikkoa ennen leirin alkua. Myöhässä tulevista ilmoittautumisvahvistuksista laskutamme 45€ lisämaksun.

Mikäli urheilija tulee ensimmäistä kertaa kauden 2018-2019 leiritykseen, leirimaksun lisäksi tulee maksettavaksi materiaalimaksu 25€ (sisältää Kasva Urheilijaksi -työkirjan, Kisakallion harjoituskirjan sekä leiripaidan), joka maksetaan leirin aikana käteisellä.

Varaa
X

YKL2018 vko 45 Koripallo 4vrk

Alkaa
4.11.2018
Päättyy
8.11.2018

*** KUTSULEIRI ***

 

Yläkoululeirit on tarkoitettu vain henkilökohtaisen kutsun saaneille urheilijoille.

Tästä linkistä ilmoittaudutaan 7-luokkalaisten koripallon su-to -leirille (4vrk) 4.-8.11.2018. eli ilmoittautuminen sisältää myös su-ma lisäyön sekä aamiaisen.

 

 

Huom! 

Ilmoittautuminen sulkeutuu 2 viikkoa ennen leirin alkua. Myöhässä tulevista ilmoittautumisvahvistuksista laskutamme 45€ lisämaksun.

Mikäli urheilija tulee ensimmäistä kertaa kauden 2018-2019 leiritykseen, leirimaksun lisäksi tulee maksettavaksi materiaalimaksu 25€ (sisältää Kasva Urheilijaksi -työkirjan, Kisakallion harjoituskirjan sekä leiripaidan), joka maksetaan leirin aikana käteisellä.

Varaa

VALMENNUSKESKUS

Asko Härkönen

Rehtori / Valmennuskeskuksen johtaja

+358 405 210 565

asko.harkonen@kisakallio.fi

Aki-Matti Alanen

Johtava asiantuntija

+358 45 7731 2044

aki-matti.alanen@kisakallio.fi

Jussi-Pekka Kinnunen

Asiantuntija (motorinen oppiminen ja taidon kehittäminen)

+358 50 557 7321

jussi-pekka.kinnunen@kisakallio.fi

Anne Rikala

Valmennuksen kehittäjä

+358 44 584 6519

anne.rikala@kisakallio.fi

Larisa Gryadunova

Valmentaja (rytminen voimistelu)

+358 40 455 2853

larisa.gryadunova@kisakallio.fi

Kari Seppänen

Yläkoulu-urheilun koordinaattori

+358 440 608 228

kari.seppanen@kisakallio.fi

Ken Sirenius

Päävalmentaja, Käsipallolukio & Yläkoululeiritys (Valmennuspäällikkö, Käsipalloliitto)

+358 40 674 6307

ken.sirenius@finnhandball.net

Jaakko Horelli

Valmentaja, Käsipallolukio & Yläkoululeiritys

+358 40 631 4154

jaakko.horelli@finnhandball.net

Ilkka Palviainen

Valmentaja, Koripallo & Yläkoululeiritys

+358 40 739 6369

ilkka.palviainen@kisakallio.fi

Veera Kainulainen

Voimistelun valmennuksen kehittäjä

+358 50 550 6544

veera.kainulainen@kisakallio.fi

Johanna Ahlqvist

Joukkuevoimistelun kehittäjä

+358 44 779 0578

johanna.ahlqvist@kisakallio.fi

LIIKUNTA JA TERVEYS

Sami Sormunen

Liikuntapalveluiden asiantuntija, palvelupäällikkö

+358 44 584 6514

sami.sormunen@kisakallio.fi

Virpi Palmen

Terveysliikunnan asiantuntija, fysioterapeutti

+358 40 455 2852

virpi.palmen@kisakallio.fi

Mika Valavuori

Testauksen ja terveysliikunnan asiantuntija

+358 40 456 0701

mika.valavuori@kisakallio.fi

Pekka Leinonen

Liikunnanohjaaja

+358 40 456 0699

pekka.leinonen@kisakallio.fi

Anna Ryynänen

Liikunnanohjaaja

+358 45 773 12041

anna.ryynanen@kisakallio.fi

Riikka Virtanen

Liikunnanohjaaja

+358 40 456 0692

riikka.virtanen@kisakallio.fi

Peetu Lepistö

Liikunnanohjaaja

+358 45 773 12045

peetu.lepistö@kisakallio.fi

AMMATILLINEN KOULUTUS

Pauliina Hyvönen

Apulaisrehtori

+358447716997

pauliina.hyvonen@kisakallio.fi

Saija Paulinow

Opintosihteeri

+358404560698

saija.paulinow@kisakallio.fi

Mari Heikkilä

Työssäoppimisen koordinaattori, tutkintovastaava/LAT

+358404560690

mari.heikkila@kisakallio.fi

Jukka Hokka

Liikunnanopettaja, tutkintovastaava/VAT

+358404560691

jukka.hokka@kisakallio.fi

Sampo Hulkkonen

Liikunnanopettaja, ammatillinen erityisopettaja

+358447340024

sampo.hulkkonen@kisakallio.fi

Heli Hämäläinen

Ammatillinen opettaja

+358447129418

heli.hamalainen@kisakallio.fi

Kristiina Koskelo

Liikunnanopettaja  

+358404560696

kristiina.koskelo@kisakallio.fi

Jari Moberg

Liikunnanopettaja

+3584577313980

jari.moberg@kisakallio.fi

Pulmu Puonti

Valmentajakoulutuksen asiantuntija

+358400672500

pulmu.puonti@kisakallio.fi

Anne Rouvinen

Liikunnanopettaja

+358447340023

anne.rouvinen@kisakallio.fi

Rebekka Ruokoranta

Liikunnanopettaja

+358447656018

rebekka.ruokoranta@kisakallio.fi

Anni Tuomi

Liikunnanopettaja

+358404552336

anni.tuomi@kisakallio.fi

Toni Turu

Liikunnanopettaja

+358445494214

toni.turu@kisakallio.fi