• Yhteystiedot

Varaa nyt

1. Valitse laji

1. Ota yhteyttä

3. Jalkapallokentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Haluamme varmistua että tekonurmikentän kaikki palvelut (alkuverryttelytilat, pukukopit, lajisi vaatima kalusto) ovat käytössäsi.

Jalkapallokentän varaukset ja tiedustelut:

Elina Kaukojärvi, avainasiakasvastaava

+358445846518

1. Ota yhteyttä

3. Padel-kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Padel-kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Ota yhteyttä

3. Tennis-kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Tennis-kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Ota yhteyttä

Jäähallin varaaminen onnistuu vain puhelimitse,
koska haluamme varmistua että halli on miehitetty ja kaikki palvelut (alkuverryttelytilat, pukukopit, lajisi vaatima kalusto) ovat käytössäsi.

Jäähallin varaukset ja tiedustelut:

Jenni Korhonen, avainasiakasvastaava

+358 44 584 9122

1. Ota yhteyttä

3. Beach volley -kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Beach volley -kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Valitse saapumispäivä

Valittuna:
Valitse saapumispäivä
Hakutuloksia (0 kpl)
Vapaana
Valittuna
<< Uusi haku

Tapahtumakalenteri

Tapahtumatyypit

Voit suodattaa tapahtumia valitsemalla yhden tai useamman tapahtumatyypin. Saat lisätietoa tapahtumasta klikkaamalla sitä kalenterissa.

Leirit ja lomat
Kuntokartoituspäivät

elokuu 2018

ma ti ke to pe la su
30. 31. 1. 2. 3. 4. 5.
6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
13. 14. 15. 16. 17. 18. 19.
20. 21. 22. 23. 24. 25. 26.
Meikäläisen kuntokartoituspäivä
27. 28. 29. 30. 31. 1. 2.
YKL2018 vko 36 Harjun Kiekko 4vrk
X

Meikäläisen kuntokartoituspäivä

Aika
10:00
Alkaa
25.8.2018 10:00
Päättyy
25.8.2018
Meikäläisen kuntokartoitus sisältää testipaketin, josta saat monipuolisesti tietoa omasta terveydentilastaja suorituskyvystä. Kisakallion viihtyisä ja rauhallinen testaushuone, ajanmukainen testausvälineistö sekä ammattitaitoiset testaajat takaavat turvallisen ja laadukkaan testauspalvelun.
 
HUOM! Kuntokartoitusta1511 edeltävänä tai samana päivänä tehtävät varaukset, ole suoraan yhteydessä asiakaspalveluumme p. 019-31511
Varaa
X

YKL2018 vko 36 Harjun Kiekko 4vrk

Alkaa
2.9.2018
Päättyy
6.9.2018

*** KUTSULEIRI ***

 

Yläkoululeirit on tarkoitettu vain henkilökohtaisen kutsun saaneille urheilijoille. 

Tästä linkistä ilmoittaudutaan su-to -leirille (4vrk) eli ilmoittautuminen sisältää myös su-ma lisäyön sekä aamiaisen.

 

Huom!

 

Ilmoittautuminen sulkeutuu 2 viikkoa ennen leirin alkua. Myöhässä tulevista ilmoittautumisvahvistuksista laskutamme 45€ lisämaksun.

Varaa

VALMENNUSKESKUS

Asko Härkönen

Rehtori / Valmennuskeskuksen johtaja

+358 405 210 565

asko.harkonen@kisakallio.fi

Aki-Matti Alanen

Johtava asiantuntija

+358 45 7731 2044

aki-matti.alanen@kisakallio.fi

Jussi-Pekka Kinnunen

Asiantuntija (motorinen oppiminen ja taidon kehittäminen)

+358 50 557 7321

jussi-pekka.kinnunen@kisakallio.fi

Anne Rikala

Valmennuksen kehittäjä

+358 44 584 6519

anne.rikala@kisakallio.fi

Larisa Gryadunova

Valmentaja (rytminen voimistelu)

+358 40 455 2853

larisa.gryadunova@kisakallio.fi

Kari Seppänen

Yläkoulu-urheilun koordinaattori

+358 440 608 228

kari.seppanen@kisakallio.fi

Ken Sirenius

Päävalmentaja, Käsipallolukio & Yläkoululeiritys (Valmennuspäällikkö, Käsipalloliitto)

+358 40 674 6307

ken.sirenius@finnhandball.net

Jaakko Horelli

Valmentaja, Käsipallolukio & Yläkoululeiritys

+358 40 631 4154

jaakko.horelli@finnhandball.net

Ilkka Palviainen

Valmentaja, Koripallo & Yläkoululeiritys

+358 40 739 6369

ilkka.palviainen@kisakallio.fi

Veera Kainulainen

Voimistelun valmennuksen kehittäjä

+358 50 550 6544

veera.kainulainen@kisakallio.fi

Johanna Ahlqvist

Joukkuevoimistelun kehittäjä

+358 44 779 0578

johanna.ahlqvist@kisakallio.fi

LIIKUNTA JA TERVEYS

Sami Sormunen

Liikuntapalveluiden asiantuntija, palvelupäällikkö

+358 44 584 6514

sami.sormunen@kisakallio.fi

Virpi Palmen

Terveysliikunnan asiantuntija, fysioterapeutti

+358 40 455 2852

virpi.palmen@kisakallio.fi

Mika Valavuori

Testauksen ja terveysliikunnan asiantuntija

+358 40 456 0701

mika.valavuori@kisakallio.fi

Pekka Leinonen

Liikunnanohjaaja

+358 40 456 0699

pekka.leinonen@kisakallio.fi

Anna Ryynänen

Liikunnanohjaaja

+358 45 773 12041

anna.ryynanen@kisakallio.fi

Riikka Virtanen

Liikunnanohjaaja

+358 40 456 0692

riikka.virtanen@kisakallio.fi

Peetu Lepistö

Liikunnanohjaaja

+358 45 773 12045

peetu.lepistö@kisakallio.fi

AMMATILLINEN KOULUTUS

Pauliina Hyvönen

Apulaisrehtori

+358447716997

pauliina.hyvonen@kisakallio.fi

Saija Paulinow

Opintosihteeri

+358404560698

saija.paulinow@kisakallio.fi

Mari Heikkilä

Työssäoppimisen koordinaattori, tutkintovastaava/LAT

+358404560690

mari.heikkila@kisakallio.fi

Jukka Hokka

Liikunnanopettaja, tutkintovastaava/VAT

+358404560691

jukka.hokka@kisakallio.fi

Sampo Hulkkonen

Liikunnanopettaja, ammatillinen erityisopettaja

+358447340024

sampo.hulkkonen@kisakallio.fi

Heli Hämäläinen

Ammatillinen opettaja

+358447129418

heli.hamalainen@kisakallio.fi

Kristiina Koskelo

Liikunnanopettaja  

+358404560696

kristiina.koskelo@kisakallio.fi

Jari Moberg

Liikunnanopettaja

+3584577313980

jari.moberg@kisakallio.fi

Pulmu Puonti

Valmentajakoulutuksen asiantuntija

+358400672500

pulmu.puonti@kisakallio.fi

Anne Rouvinen

Liikunnanopettaja

+358447340023

anne.rouvinen@kisakallio.fi

Rebekka Ruokoranta

Liikunnanopettaja

+358447656018

rebekka.ruokoranta@kisakallio.fi

Anni Tuomi

Liikunnanopettaja

+358404552336

anni.tuomi@kisakallio.fi

Toni Turu

Liikunnanopettaja

+358445494214

toni.turu@kisakallio.fi