• Yhteystiedot

    Kisakallion Yläkoululeiritys

Varaa nyt

1. Valitse laji

1. Ota yhteyttä

3. Jalkapallokentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Haluamme varmistua että tekonurmikentän kaikki palvelut (alkuverryttelytilat, pukukopit, lajisi vaatima kalusto) ovat käytössäsi.

Jalkapallokentän varaukset ja tiedustelut:

Elina Kaukojärvi, avainasiakasvastaava

+358445846518

1. Ota yhteyttä

3. Padel-kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Padel-kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Ota yhteyttä

3. Tennis-kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Tennis-kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Ota yhteyttä

Jäähallin varaaminen onnistuu vain puhelimitse,
koska haluamme varmistua että halli on miehitetty ja kaikki palvelut (alkuverryttelytilat, pukukopit, lajisi vaatima kalusto) ovat käytössäsi.

Jäähallin varaukset ja tiedustelut:

Jenni Korhonen, avainasiakasvastaava

+358 44 584 9122

1. Ota yhteyttä

3. Beach volley -kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Beach volley -kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Valitse saapumispäivä

Valittuna:
Valitse saapumispäivä
Hakutuloksia (0 kpl)
Vapaana
Valittuna
<< Uusi haku

Tapahtumakalenteri

Tapahtumatyypit

Voit suodattaa tapahtumia valitsemalla yhden tai useamman tapahtumatyypin. Saat lisätietoa tapahtumasta klikkaamalla sitä kalenterissa.

Leirit ja lomat

helmikuu 2019

ma ti ke to pe la su
28. 29. 30. 31. 1. 2. 3.
4. 5. 6. 7. 8. 9. 10.
11. 12. 13. 14. 15. 16. 17.
18. 19. 20. 21. 22. 23. 24.
Susi Training Center Shooting Camp
25. 26. 27. 28. 1. 2. 3.
Laura Lepistön leiri aikuisluistelijoille
X

Susi Training Center Shooting Camp

Alkaa
19.2.2019
Päättyy
21.2.2019

JUNIOREIDEN TAITOLEIRI 

-Susi Training Center Shooting Camp- 

19.-21.2.2019 | 2003-2009 -syntyneille  

Junioreiden taitoleiri - Susi Training Center Shooting Camp on suunnattu kaikille kehityshaluisille 2003-2009-syntyneille junioreille. Leirin vastuuvalmentaja toimii Suomen koripallomaajoukkeista sekä Korisliigasta tuttu Ilkka Palviainen. 

Leirisisällössä on mukana varsinkin nuorille urheilijoille suunnattu Kisakallio Motor Skills-taitovalmennusharjoitus. Leirillä tästä osiosta vastaa Kisakallion motorisen oppimisen ja taidon kehittämisen asiantuntijat. 

Pääteemat leirillä: 
- Modernit hyökkäys- ja viimeistelytaidot 
- Heittäminen ja heittotekniikka 
- Motoriseen taitoon pohjautuva ominaisuusharjoittelu ja niiden omaksuminen 
- Henkilökohtainen opastus ja ohjeistus myös omatoimiseen harjoitteluun 

Hinta 225 €/hlö täysihoidolla.
Leirille mukaan: oma pallo, riittävästi sisäliikuntavaatteita,
juomapullo sekä reipas mieli.
Varaa
X

Laura Lepistön leiri aikuisluistelijoille

Alkaa
1.3.2019
Päättyy
3.3.2019

Laura Lepistön leiri aikuisluistelijoille 1.-3.3.2019 Kisakallion Urheiluopistolla

Leirin ajankohta 1.-3.3.2019.

Vahvistat paikkasi leirille tekemällä varauksen varaamon kautta. 

Leirin hinta 270€ / henkilö. 

Hinta sisältää täysihoidon ja valmennuksen. 
1hh majoituksesta peritään lisämaksu 35€, joka tulee varata jenni.korhonen@kisakallio.fi

Kyselyt: 

JENNI KORHONEN
Avainasiakasvastaava / Key Account Manager 
+ 358 44 584 9122 | jenni.korhonen@kisakallio.fi

Varaa

2018-2019

Yhteyshenkilöt

LEIRITYKSEN ORGANISAATIO 2018-2019

Yläkoululeirityksen koordinaattori
Sini Forsblom
puh 044 746 7452
sini.forsblom@kisakallio.fi

Valmennuspäällikkö
Kari Seppänen
puh. +358 44 0608 228
kari.seppanen@kisakallio.fi

Kisakallion urheiluopisto
Kisakalliontie 284
FI-08360 Lohja
puh. +358 19 511
asiakaspalvelu@kisakallio.fi 

lajiVALMENTAJAT jA ASIANTUNTIJAT

 

Joukkuevoimistelu / Rytminen voimistelu
Vastuuhenkilö Veera Kainulainen, puh. 050 5506 544, veera.kainulainen@voimistelu.fi

Valmentaja Anna Arffman/Fixe Pre Jr., puh. 040 514 4908

Valmentaja Juulianna Pohjoismäki/Isku AGG Idra, puh. 0400 240 378

Valmentaja Aija Laihinen/Valens Team Avena, puh. 044 237 9108

Valmentaja Milja Hintsanen/Sanix Sade, puh. 040 777 4884

Valmentaja Marianne Korjus/Freyat, puh. 044 590 8569

Valmentaja Johanna Tuovinen/Freyat, puh. 040 836 8349

Valmentaja Jenna Seppälä/Mimosa, puh. 0400 547 535

Käsipallo
Vastuuhenkilö Ken Sirenius puh. 040 674 6307, ken.sirenius@finnhandball.net
Valmentaja Jaakko Horelli, puh. 040 631 4154, jaakko.horelli@innhandball.net

Valmentaja Sam Kihlstedt, puh. 040 827 9260, sam.kihlstedt@gmail.com

Carl Martin Byman

Kai Elomaa

Vanja Radic

Koripallo
Vastuuhenkilö Ilkka Palviainen, puh. 040 739 6369, ilkka.palviainen@basket.fi

Suunnistus

Vastuuhenkilö Katri Lindeqvist, puh. 044 323 6657, katri.lindeqvist@suunnistusliitto.fi

Valmentaja Elina Lammi, puh. 050 463 6209, elinamarialammi@gmail.com
Valmentaja Arttu Syrjäläinen, puh. 045 110 5433, arttu.syrjalainen@hotmail.com
Valmentaja Otto Loukkalahti, puh. 044 518 6611, otto.j.loukkalahti@student.jyu.fi 

Lentopallo

Vastuuhenkilö Marko Siivonen, puh. 044 040 9838, marko.siivonen@spinacor.com
Valmentaja Toni Vahela, puh. 040 748 1483, toni.vahela@lentopalloliitto.fi

Valmentaja Virginie De Carne, puh. 044 971 8452, virginie.decarne1@gmail.com

GrIFK – jääkiekko

Vastuuhenkilö Samuli Agarth, puh. 050 532 4098, samuli.agarth@grifk.fi

Valmentaja Mika Kortene, D-04, puh. 040 723 7226, mika.kortene@gmail.com

Valmentaja Timo Riihiranta, D-05, puh. 050 548 2250, timoriihiranta@gmail.com

Valmentaja Tuomas Valosaari, puh. 045 679 0048, tuomas.valosaari@grifk.fi

Valmentaja Janne Laine

Harjun Kiekko – jääkiekko
Vastuuhenkilö Panu Heinistö, puh. 0400 211 011, panu.heinisto@harjunkiekko.fi  
Valmentaja Toni Nenonen

Tyttökiekko

Vastuuhenkilö Hanna Karelius, puh. 040 503 4899, hanna.karelius@finhockey.fi

Ringette
Vastuuhenkilö Matti Virtanen, puh. 040 740 5750, matti.virtanen@skrl.fi
Valmentaja Anu Pitkänen, puh. 050 375 9223, pitkanen.anu@outlook.com

Valmentaja Ira Merivaara, puh. 050 528 2505, ira.merivaara@espoonkiekkoseura.fi

Valmentaja Roosa-Mari Heikkinen

Valmentaja Teija Lehtinen

Taekwondo
Vastuuhenkilö Laura Ojanen, puh. 0400 519 531, laura.ojanen@taekwondo.fi

Valmentaja Roosa Närhi, puh. 044 200 4733, roosnarh@gmail.com

Ampumaurheilu
Vastuuhenkilö Timo Rautio, puh. 040 820 2300, timo.rautio@ampumaurheiluliitto.fi
Valmentaja Marko Tanskanen, puh. 050 413 5677, marko.j.tanskanen@gmail.com

Purjehdus

Vastuuhenkilö Laura Santala, puh 040 821 2604, laura.santala@spv.fi

Valmentaja Vili Kaijansinkko, puh. 0500 175 505, vili.kaijansinkko@spv.fi

Fysiikkavalmennus

Jussi-Pekka Kinnunen, puh. 050 557 7321, jussi-pekka.kinnunen@kisakallio.fi

Jussi-Pekka Kurtti, puh. 044 277 3029, jussi.kurtti@skhole.fi

Elena Kozharskaya, puh. 045 631 0452, kozharskaya.elena@gmail.com

Fysioterapeutti

Mikko Virtala, puh. 044 334 4355 mikko.virtala@euhk.fi

Psyykkinen valmennus

SportFocus

Paula Arajärvi, puh. 050 910 5635, paula.arajarvi@sportfocus.fi

Tatja Holm, puh. 050 412 6432, tatja.holm@sportfocus.fi

Paula Thesleff, puh. 050 341 0515, paula.thesleff@sportfocus.fi

Ravintovalmennus

Sini Forsblom, puh. 044 746 7452, sini.forsblom@kisakallio.fi

Elena Kozharskaya, puh. 045 631 0452, kozharskaya.elena@gmail.com