• Yhteystiedot

    Kisakallion Yläkoululeiritys

Varaa nyt

1. Valitse laji

1. Ota yhteyttä

3. Jalkapallokentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Haluamme varmistua että tekonurmikentän kaikki palvelut (alkuverryttelytilat, pukukopit, lajisi vaatima kalusto) ovat käytössäsi.

Jalkapallokentän varaukset ja tiedustelut:

Elina Kaukojärvi, avainasiakasvastaava

+358445846518

1. Ota yhteyttä

3. Padel-kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Padel-kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Ota yhteyttä

3. Tennis-kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Tennis-kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Ota yhteyttä

Jäähallin varaaminen onnistuu vain puhelimitse,
koska haluamme varmistua että halli on miehitetty ja kaikki palvelut (alkuverryttelytilat, pukukopit, lajisi vaatima kalusto) ovat käytössäsi.

Jäähallin varaukset ja tiedustelut:

Jenni Korhonen, avainasiakasvastaava

+358 44 584 9122

1. Ota yhteyttä

3. Beach volley -kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Beach volley -kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Valitse saapumispäivä

Valittuna:
Valitse saapumispäivä
Hakutuloksia (0 kpl)
Vapaana
Valittuna
<< Uusi haku

Tapahtumakalenteri

Tapahtumatyypit

Voit suodattaa tapahtumia valitsemalla yhden tai useamman tapahtumatyypin. Saat lisätietoa tapahtumasta klikkaamalla sitä kalenterissa.

Leirit ja lomat

lokakuu 2018

ma ti ke to pe la su
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.
8. 9. 10. 11. 12. 13. 14.
15. 16. 17. 18. 19. 20. 21.
Käsisleiri Kisakalliolla
22. 23. 24. 25. 26. 27. 28.
29. 30. 31. 1. 2. 3. 4.
YKL2018 vko 45 Käsipallo 4vrk
YKL2018 vko 45 Koripallo 4vrk
X

Käsisleiri Kisakalliolla

Alkaa
17.10.2018
Päättyy
19.10.2018

Suomen Käsipalloliitto ja Kisakallion Urheiluopisto järjestävät yhteistyössä Käsisleirin.

Leiri on tarkoitettu 2004-2008 -syntyneille tytöille ja pojille, jotka haluavat kehittää käsipallotaitojaan, tavata uusia ystäviä sekä nauttia elämysrikkaasta ja sporttisesta leiristä.

Leirin pääteemat ovat:

• Perusmotoriikka, koordinaatio ja liiketaidot

• Yksilön perustekniikat

• Heitto- ja harhautusklinikka

 

Leiriohjelma on suunniteltu siten, että se soveltuu jokaiselle, ikään tai taitotasoon katsomatta. 
Ohjelmassa on myös leiripelit sekä ryhmäytymistehtäviä. 
Varaa siis oma leiripaikkasi nopeasti syksyn kovimmalle käsisleirille! 

 

265€sis. Laadukkaan leiriohjelman lisäksi majoituksen täysihoidolla. Leirille tarvitset sisä- ja ulkoliikuntavarusteet, oman pallon ja juomapullon. 
Pyyhkeet ja liinavaatteet kuuluvat leirihintaan.

Varaa
X

YKL2018 vko 45 Käsipallo 4vrk

Alkaa
4.11.2018
Päättyy
8.11.2018

*** KUTSULEIRI ***

 

Yläkoululeirit on tarkoitettu vain henkilökohtaisen kutsun saaneille urheilijoille.

Tästä linkistä ilmoittaudutaan tyttöjen käsipallon 7-8lk su-to -leirille (4vrk) 4.-8.11.2018. eli ilmoittautuminen sisältää myös su-ma lisäyön sekä aamiaisen.

 

 

Huom! 

Ilmoittautuminen sulkeutuu 2 viikkoa ennen leirin alkua. Myöhässä tulevista ilmoittautumisvahvistuksista laskutamme 45€ lisämaksun.

Mikäli urheilija tulee ensimmäistä kertaa kauden 2018-2019 leiritykseen, leirimaksun lisäksi tulee maksettavaksi materiaalimaksu 25€ (sisältää Kasva Urheilijaksi -työkirjan, Kisakallion harjoituskirjan sekä leiripaidan), joka maksetaan leirin aikana käteisellä.

Varaa
X

YKL2018 vko 45 Koripallo 4vrk

Alkaa
4.11.2018
Päättyy
8.11.2018

*** KUTSULEIRI ***

 

Yläkoululeirit on tarkoitettu vain henkilökohtaisen kutsun saaneille urheilijoille.

Tästä linkistä ilmoittaudutaan 7-luokkalaisten koripallon su-to -leirille (4vrk) 4.-8.11.2018. eli ilmoittautuminen sisältää myös su-ma lisäyön sekä aamiaisen.

 

 

Huom! 

Ilmoittautuminen sulkeutuu 2 viikkoa ennen leirin alkua. Myöhässä tulevista ilmoittautumisvahvistuksista laskutamme 45€ lisämaksun.

Mikäli urheilija tulee ensimmäistä kertaa kauden 2018-2019 leiritykseen, leirimaksun lisäksi tulee maksettavaksi materiaalimaksu 25€ (sisältää Kasva Urheilijaksi -työkirjan, Kisakallion harjoituskirjan sekä leiripaidan), joka maksetaan leirin aikana käteisellä.

Varaa

2018-2019

Yhteyshenkilöt

LEIRITYKSEN ORGANISAATIO 2018-2019

Yläkoululeirityksen koordinaattori
Sini Forsblom
puh 044 746 7452
sini.forsblom@kisakallio.fi

Urheiluopiston koordinaattori (majoitus, tilavaraukset, laskutus, yms.)
Jukka Kataja
puh. +358 44 7778 936
jukka.kataja@kisakallio.fi 

Valmennuspäällikkö
Kari Seppänen
puh. +358 44 0608 228
kari.seppanen@kisakallio.fi

Kisakallion urheiluopisto
Kisakalliontie 284
FI-08360 Lohja
puh. +358 19 511
asiakaspalvelu@kisakallio.fi 

lajiVALMENTAJAT jA ASIANTUNTIJAT

 

Joukkuevoimistelu / Rytminen voimistelu
Vastuuhenkilö Veera Kainulainen, puh. 050 5506 544, veera.kainulainen@voimistelu.fi

Valmentaja Anna Arffman/Fixe Pre Jr., puh. 040 514 4908

Valmentaja Juulianna Pohjoismäki/Isku AGG Idra, puh. 0400 240 378

Valmentaja Aija Laihinen/Valens Team Avena, puh. 044 237 9108

Valmentaja Milja Hintsanene/Sanix Sade, puh. 040 777 4884

Valmentaja Marianne Korjus/Freyat, puh. 044 590 8569

Valmentaja Johanna Tuovinen/Freyat, puh. 040 836 8349

Valmentaja Jenna Seppälä/Mimosa, puh. 0400 547 535

Käsipallo
Vastuuhenkilö Ken Sirenius puh. 040 674 6307, ken.sirenius@finnhandball.net
Valmentaja Jaakko Horelli, puh. 040 631 4154, jaakko.horelli@innhandball.net

Valmentaja Sam Kihlstedt, puh. 040 827 9260, sam.kihlstedt@gmail.com

Carl Martin Byman

Kai Elomaa

Vanja Radic

Koripallo
Vastuuhenkilö Ilkka Palviainen, puh. 040 739 6369, ilkka.palviainen@basket.fi

Suunnistus

Vastuuhenkilö Katri Lindeqvist, puh. 044 323 6657, katri.lindeqvist@suunnistusliitto.fi

Valmentaja Elina Lammi, puh. 050 463 6209, elinamarialammi@gmail.com
Valmentaja Arttu Syrjäläinen, puh. 045 110 5433, arttu.syrjalainen@hotmail.com
Valmentaja Otto Loukkalahti, puh. 044 518 6611, otto.j.loukkalahti@student.jyu.fi 

Lentopallo

Vastuuhenkilö Marko Siivonen, puh. 044 040 9838, marko.siivonen@spinacor.com
Valmentaja Toni Vahela, puh. 040 748 1483, toni.vahela@lentopalloliitto.fi

Valmentaja Virginie De Carne, puh. 044 971 8452, virginie.decarne1@gmail.com

GrIFK – jääkiekko

Vastuuhenkilö Samuli Agarth, puh. 050 532 4098, samuli.agarth@grifk.fi

Valmentaja Mika Kortene, D-04, puh. 040 723 7226, mika.kortene@gmail.com

Valmentaja Timo Riihiranta, D-05, puh. 050 548 2250, timoriihiranta@gmail.com

Valmentaja Tuomas Valosaari, puh. 045 679 0048, tuomas.valosaari@grifk.fi

Valmentaja Janne Laine

Harjun Kiekko – jääkiekko
Vastuuhenkilö Panu Heinistö, puh. 0400 211 011, panu.heinisto@harjunkiekko.fi  
Valmentaja Kristian Vinni, puh. 040 124 2003, kristian.vinni@harjunkiekko.fi

Tyttökiekko

Vastuuhenkilö Tuula Puputti, puh. 040 542 9540, tuula.puputti@finhockey.fi

Ringette
Vastuuhenkilö Matti Virtanen, puh. 040 740 5750, matti.virtanen@skrl.fi
Valmentaja Anu Pitkänen, puh. 050 375 9223, pitkanen.anu@outlook.com

Valmentaja Ira Merivaara, puh. 050 528 2505, ira.merivaara@espoonkiekkoseura.fi

Taekwondo
Vastuuhenkilö Laura Ojanen, puh. 0400 519 531, laura.ojanen@taekwondo.fi

Valmentaja Roosa Närhi, puh. 044 200 4733, roosnarh@gmail.com

Ampumaurheilu
Vastuuhenkilö Timo Rautio, puh. 040 820 2300, timo.rautio@ampumaurheiluliitto.fi
Valmentaja Marko Tanskanen, puh. 050 413 5677, marko.j.tanskanen@gmail.com

Purjehdus

Vastuuhenkilö Laura Santala, puh 040 821 2604, laura.santala@spv.fi

Valmentaja Vili Kaijansinkko, puh. 0500 175 505, vili.kaijansinkko@spv.fi

Fysiikkavalmennus

Jussi-Pekka Kinnunen, puh. 050 557 7321, jussi-pekka.kinnunen@kisakallio.fi

Jussi-Pekka Kurtti, puh. 044 277 3029, jussi.kurtti@skhole.fi

Linda Hannonen, puh. 040 849 4762, hannonen.linda@gmail.com

Fysioterapeutti

Mikko Virtala, puh. 044 334 4355 mikko.virtala@euhk.fi

Psyykkinen valmennus

SportFocus

Paula Arajärvi, puh. 050 910 5635, paula.arajarvi@sportfocus.fi

Tatja Holm, puh. 050 412 6432, tatja.holm@sportfocus.fi

Paula Thesleff, puh. 050 341 0515, paula.thesleff@sportfocus.fi

Ravintovalmennus

Sini Forsblom, puh. 044 746 7452, sini.forsblom@kisakallio.fi

Elena Kozharskaya, puh. 045 631 0452, kozharskaya.elena@gmail.com