• Yhteystiedot

    Kisakallion Yläkoululeiritys

Varaa nyt

1. Valitse laji

1. Ota yhteyttä

3. Jalkapallokentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Haluamme varmistua että tekonurmikentän kaikki palvelut (alkuverryttelytilat, pukukopit, lajisi vaatima kalusto) ovat käytössäsi.

Jalkapallokentän varaukset ja tiedustelut:

Elina Kaukojärvi, avainasiakasvastaava

+358445846518

1. Ota yhteyttä

3. Padel-kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Padel-kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Ota yhteyttä

3. Tennis-kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Tennis-kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Ota yhteyttä

Jäähallin varaaminen onnistuu vain puhelimitse,
koska haluamme varmistua että halli on miehitetty ja kaikki palvelut (alkuverryttelytilat, pukukopit, lajisi vaatima kalusto) ovat käytössäsi.

Jäähallin varaukset ja tiedustelut:

Jenni Korhonen, avainasiakasvastaava

+358 44 584 9122

1. Ota yhteyttä

3. Beach volley -kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Beach volley -kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Valitse saapumispäivä

Valittuna:
Valitse saapumispäivä
Hakutuloksia (0 kpl)
Vapaana
Valittuna
<< Uusi haku

Tapahtumakalenteri

Tapahtumatyypit

Voit suodattaa tapahtumia valitsemalla yhden tai useamman tapahtumatyypin. Saat lisätietoa tapahtumasta klikkaamalla sitä kalenterissa.

Leirit ja lomat
Kuntokartoituspäivät

elokuu 2018

ma ti ke to pe la su
30. 31. 1. 2. 3. 4. 5.
6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
13. 14. 15. 16. 17. 18. 19.
20. 21. 22. 23. 24. 25. 26.
Meikäläisen kuntokartoituspäivä
27. 28. 29. 30. 31. 1. 2.
YKL2018 vko 36 Harjun Kiekko 4vrk
X

Meikäläisen kuntokartoituspäivä

Aika
10:00
Alkaa
25.8.2018 10:00
Päättyy
25.8.2018
Meikäläisen kuntokartoitus sisältää testipaketin, josta saat monipuolisesti tietoa omasta terveydentilastaja suorituskyvystä. Kisakallion viihtyisä ja rauhallinen testaushuone, ajanmukainen testausvälineistö sekä ammattitaitoiset testaajat takaavat turvallisen ja laadukkaan testauspalvelun.
 
HUOM! Kuntokartoitusta1511 edeltävänä tai samana päivänä tehtävät varaukset, ole suoraan yhteydessä asiakaspalveluumme p. 019-31511
Varaa
X

YKL2018 vko 36 Harjun Kiekko 4vrk

Alkaa
2.9.2018
Päättyy
6.9.2018

*** KUTSULEIRI ***

 

Yläkoululeirit on tarkoitettu vain henkilökohtaisen kutsun saaneille urheilijoille. 

Tästä linkistä ilmoittaudutaan su-to -leirille (4vrk) eli ilmoittautuminen sisältää myös su-ma lisäyön sekä aamiaisen.

 

Huom!

 

Ilmoittautuminen sulkeutuu 2 viikkoa ennen leirin alkua. Myöhässä tulevista ilmoittautumisvahvistuksista laskutamme 45€ lisämaksun.

Varaa

2018-2019

Yhteyshenkilöt

LEIRITYKSEN ORGANISAATIO 2018-2019

Yläkoululeirityksen koordinaattori
Sini Forsblom
puh 044 746 7452
sini.forsblom@kisakallio.fi

Urheiluopiston koordinaattori (majoitus, tilavaraukset, laskutus, yms.)
Jukka Kataja
puh. +358 44 7778 936
jukka.kataja@kisakallio.fi 

Valmennuspäällikkö
Kari Seppänen
puh. +358 44 0608 228
kari.seppanen@kisakallio.fi

Kisakallion urheiluopisto
Kisakalliontie 284
FI-08360 Lohja
puh. +358 19 511
asiakaspalvelu@kisakallio.fi 

lajiVALMENTAJAT jA ASIANTUNTIJAT

Joukkuevoimistelu / Rytminen voimistelu
Veera Kainulainen, vastuuvalmentaja, puh. 050 5506 544, veera.kainulainen@voimistelu.fi

Käsipallo
Ken Sirenius puh. 040 674 6307, ken.sirenius@finnhandball.net
Jaakko Horelli, puh. 040 631 4154, jaakko.horelli@finnhandball.net

Koripallo
Ilkka Palviainen, puh. 040 739 6369, ilkka.palviainen@basket.fi

Suunnistus
Elina Lammi, puh. 050 463 6209, elinamarialammi@gmail.com
Arttu Syrjäläinen, puh. 045 110 5433,
arttu.syrjalainen@hotmail.com
Otto Loukkalahti, puh. 044 518 6611,
otto.j.loukkalahti@student.jyu.fi 

Lentopallo

Marko Siivonen, puh. 044 040 9838, marko.siivonen@spinacor.com
Toni Vahela, puh. 040 748 1483, toni.vahela@gmail.com

GrIFK – jääkiekko
Tuomas Valosaari, puh. 045 679 0048, tuomas.valosaari@grifk.fi
Mika Kortene, D -04, puh. 0407237226, mika.kortene@gmail.com

Harjun Kiekko – jääkiekko
Panu Heinistö, puh. 0400 211 011, panu.heinisto@harjunkiekko.fi  
Henri Etelämäki, -05, puh. 050 3778 766, henri.etelamaki@dnainternet.net

Ringette
Matti Virtanen, puh. 040 740 5750, matti.virtanen@skrl.fi
Anu Pitkänen, puh. 050 375 9223, pitkanen.anu@outlook.com

Ira Merivaara, puh. 050 528 2505, ira.merivaara@espoonkiekkoseura.fi

Taekwondo
Laura Ojanen, puh. 0400 519 531, laura.ojanen@taekwondo.fi

Ampumaurheilu
Timo Rautio, puh. 040 820 2300, timo.rautio@ampumaurheiluliitto.fi
Marko Tanskanen, puh. 050 413 5677, marko.j.tanskanen@gmail.com
Timo McKeown, puh. 050 382 7894, timo.mckeown@ampumaurheiluliitto.fi

Purjehdus
Vili Kaijansinkko, puh. 0500 175 505, vili.kaijansinkko@spv.fi
Mika Hollo, puh. 0440 888 440, mika.hollo@spv.fi

Yleisvalmennusryhmä
Kari Seppänen, puh. 0440 608 228, kari.seppanen@kisakallio.fi

Fysiikkavalmennus

Psyykkinen valmennus

Ravintovalmennus