• Yhteystiedot

    Kisakallion Yläkoululeiritys

Varaa nyt

1. Tarkenna

1. Ota yhteyttä

3. Jalkapallokentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Haluamme varmistua että tekonurmikentän kaikki palvelut (alkuverryttelytilat, pukukopit, lajisi vaatima kalusto) ovat käytössäsi.

Jalkapallokentän varaukset ja tiedustelut:

Elina Kaukojärvi, avainasiakasvastaava

+358445846518

1. Ota yhteyttä

3. Padel-kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Padel-kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Ota yhteyttä

3. Tennis-kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Tennis-kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Ota yhteyttä

Jäähallin varaaminen onnistuu vain puhelimitse,
koska haluamme varmistua että halli on miehitetty ja kaikki palvelut (alkuverryttelytilat, pukukopit, lajisi vaatima kalusto) ovat käytössäsi.

Jäähallin varaukset ja tiedustelut:

Jenni Korhonen, avainasiakasvastaava

+358 44 584 9122

1. Ota yhteyttä

3. Beach volley -kentän varaaminen onnistuu vain puhelimitse. Ole reippaasti yhteydessä asiakaspalveluumme, niin katsotaan ensimmäinen sinulle sopiva vapaa aika!

Beach volley -kentän varaukset ja tiedustelut:

Kisakallion vastaanotto

(019) 31511

1. Valitse saapumispäivä

Valittuna:
Valitse saapumispäivä
Hakutuloksia (0 kpl)
Vapaana
Valittuna
<< Uusi haku

Tapahtumakalenteri

Tapahtumatyypit

Voit suodattaa tapahtumia valitsemalla yhden tai useamman tapahtumatyypin. Saat lisätietoa tapahtumasta klikkaamalla sitä kalenterissa.

Leirit ja lomat

lokakuu 2019

ma ti ke to pe la su
30. 1. 2. 3. 4. 5. 6.
7. 8. 9. 10. 11. 12. 13.
14. 15. 16. 17. 18. 19. 20.
21. 22. 23. 24. 25. 26. 27.
28. 29. 30. 31. 1. 2. 3.
YKL2019 vko 45 Koripallo su-to
YKL2019 vko 45 Ringette su-to
X

YKL2019 vko 45 Koripallo su-to

Alkaa
3.11.2019
Päättyy
7.11.2019

*** KUTSULEIRI ***

Yläkoululeirit on tarkoitettu vain henkilökohtaisen kutsun saaneille urheilijoille.

Tästä linkistä ilmoittaudutaan koripallon 7lk-ryhmän su-to -leirille (4vrk) 3.-7.11.2019.

Huom! 

Ilmoittautuminen sulkeutuu 2 viikkoa ennen leirin alkua (katso ajankohta leirikirjeestä). Myöhässä tulevista ilmoittautumisvahvistuksista laskutamme 45€ lisämaksun.

Huomioittehan, että mikäli urheilija on tulossa ensimmäistä kertaa kaudella 2019-2020 yläkoululeirille, leirimaksun lisäksi tulee leirin yhteydessä maksaa materiaalimaksu 30€ (Kasva urheilijaksi -työkirja, leiripaita sekä käyttöoikeus digitaaliseen oppimisympäristöön Mobieen).

 

Varaa
X

YKL2019 vko 45 Ringette su-to

Alkaa
3.11.2019
Päättyy
7.11.2019

*** KUTSULEIRI ***

Yläkoululeirit on tarkoitettu vain henkilökohtaisen kutsun saaneille urheilijoille.

Tästä linkistä ilmoittaudutaan ringeten su-to -leirille (4vrk) 3.-7.11.2019.

Huom! 

Ilmoittautuminen sulkeutuu 2 viikkoa ennen leirin alkua (katso ajankohta leirikirjeestä). Myöhässä tulevista ilmoittautumisvahvistuksista laskutamme 45€ lisämaksun.

Huomioittehan, että mikäli urheilija on tulossa ensimmäistä kertaa kaudella 2019-2020 yläkoululeirille, leirimaksun lisäksi tulee leirin yhteydessä maksaa materiaalimaksu 30€ (Kasva urheilijaksi -työkirja, leiripaita sekä käyttöoikeus digitaaliseen oppimisympäristöön Mobieen).

 

Varaa

2019-2020

Yhteyshenkilöt

LEIRITYKSEN ORGANISAATIO 2019-2020

Yläkoululeirityksen koordinaattori
Sini Forsblom
puh 044 746 7452
sini.forsblom@kisakallio.fi

Valmennuspäällikkö
Kari Seppänen
puh. +358 44 0608 228
kari.seppanen@kisakallio.fi

Kisakallion urheiluopisto
Kisakalliontie 284
FI-08360 Lohja
puh. +358 19 511
asiakaspalvelu@kisakallio.fi 

lajiVALMENTAJAT jA ASIANTUNTIJAT

Joukkuevoimistelu / Rytminen voimistelu
Vastuuhenkilö Veera Kainulainen
puh. 050 5506 544
veera.kainulainen@voimistelu.fi

Koripallo
Vastuuhenkilö ja valmentaja Ilkka Palviainen
puh. 040 739 6369
ilkka.palviainen@basket.fi

Käsipallo
Vastuuhenkilö Jaakko Horelli
puh. 040 631 4154
jaakko.horelli@finnhandball.net

Valmentaja/tytöt 8-9lk Sam Kihlstedt

puh. 040 827 9260

sam.kihlstedt@gmail.com

Valmentaja/pojat 8-9lk Jaakko Horelli
puh. 040 631 4154
jaakko.horelli@finnhandball.net

Valmentaja tytöt 7lk Mathias Lindén

puh. 040 702 7465

mathias.handboll@gmail.com

Valmentaja pojat 7lk Arto Starck

puh. 044 200 3099

arto.starck@gmail.com

Suunnistus
Vastuuhenkilö Petteri Kähäri
puh. 050 564 2493
petteri.kahari@suunnistusliitto.fi

Valmentaja/9lk Otto Loukkalahti
puh. 044 518 6611
otto.j.loukkalahti@student.jyu.fi 

Valmentaja/8lk Milka Reponen

puh. 044 278 2864

milkareponen@hotmail.com

Valmentaja Arttu Syrjäläinen
puh. 045 110 5433
arttu.syrjalainen@hotmail.com

Valmentaja Anssi Vesanto

puh. 044 721 9912

anssi.vesanto@kisakallio.fi

Melonta

Vastuuhenkilö + valmentaja Jonas Saelens

puh. 044 988 7122

jonas.saelens@smsl.fi

Lentopallo
Vastuuhenkilö + valmentaja/tytöt 7lk Marko Siivonen
puh. 044 040 9838
marko.siivonen@spinacor.com

Valmentaja/pojat 7-8lk Toni Vahela
puh. 040 748 1483
toni.vahela@lentopalloliitto.fi

Valmentaja/tytöt 8lk ja 9lk Virginie De Carne
puh. 044 971 8452
virginie.decarne1@gmail.com

Ringette
Vastuuhenkilö Matti Virtanen
puh. 040 740 5750
matti.virtanen@skrl.fi

Valmentaja/8-9lk Ira Merivaara

puh. 050 528 2505

ira.merivaara@espoonkiekkoseura.fi

Valmentaja/8lk Anniina Tuomola

puh. 040 536 4074

anniinaelena.tuomola@gmail.com

Valmentaja/7lk Teija Lehtinen

puh. 045 112 2004

teijalehtinen99@gmail.com

Purjehdus
Vastuuhenkilö + valmentaja Laura Santala
puh 040 821 2604
laura.santala@spv.fi

Valmentaja Vili Kaijansinkko
puh. 0500 175 505
vili.kaijansinkko@spv.fi

Jääkiekko

Vastuuhenkilö Tuula Puputti

puh. 040 542 9540

tuula.puputti@finhockey.fi

Valmentaja Katja Pasanen

puh. 050 411 9875

katja.pasanen@finhockey.fi

Uimahyppy

Vastuuhenkilö + valmentaja Salla Keckman

puh. 050 300 8953

salla.tiirat@gmail.com

Valmentaja Tania Piekkanen

puh. 044 988 9202

tania.piekkanen.vantaadiving@gmail.com

Valmentaja Sirja Rytkönen

puh. 050 366 1494

sirja.rytkonen@gmail.com

Taekwondo
Vastuuhenkilö Tatu Iivanainen
puh. 0400 519 531
tatu.iivanainen@taekwondo.fi

Ampumaurheilu
Vastuuhenkilö Timo Rautio
puh. 040 820 2300
timo.rautio@ampumaurheiluliitto.fi

BMX / Pyöräily
Vastuuhenkilö Katariina Laakkonen
puh. 050 448 5437
katariina.laakkonen@pyoraily.fi 

Fysiikkavalmennus

Erik Piispa

puh. 045 638 4772

erik.piispa@urhea.fi

Psyykkinen valmennus

William Lemoine

puh. 045 208 3134

l_william@hotmail.fr

Ravintovalmennus

Elena Kozharskaya

puh. 045 7731 2044

elena.kozharskaya@kisakallio.fi